Tillbaka till startsidan
Webblösning utvecklad av:  Meriq AB
Startande spelare:   389     Fördelning män/kvinnor:   89%/11%
Totalt antal starter: 1432 Antal spelade starter: 1432
 
 

Västmanlandstouren Bellevue 19-20

Arrangeras av:     Bellevuestadion
Telefon: 021-15 63 50
E-mail: bellevue@bellevue.se
Hemsida: www.bellevue.se

Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:

Namn Klubb Start
Adam Hempel BK Force Onsdagen den 6 november 18:30
Agneta Börjesson BK Biet-Finesse 95 Lördagen den 7 december 10:00
Alex Eriksson BK Taggen Lördagen den 14 december 12:30
Alex Joki BK Amiki Onsdagen den 30 oktober 18:30
Söndagen den 24 november 10:00
Söndagen den 24 november 13:30
Alexander Forsberg BK Frisk Onsdagen den 4 december 19:30
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
Alexander Guldhag BK Frisk Onsdagen den 4 december 19:30
Alexander Kjellstedt Rigel BK/BENAB Onsdagen den 20 november 18:30
Alfred Odbert BK Glam Lördagen den 2 november 10:00
Onsdagen den 4 december 19:30
Alice Lindqvist Team Baltzar BC Söndagen den 8 december 10:00
Alvin Kvarnström BK Force Söndagen den 1 december 10:00
Anders Ericsson BK Norden Onsdagen den 13 november 18:30
Anders Eriksson Domnarvets BS Lördagen den 14 december 12:30
Anders Fridell IKW/Köping BK Lördagen den 2 november 10:00
Anders Johnsson Team Baltzar BC Söndagen den 8 december 10:00
Anders Kalhed IK Sleipner Måndagen den 9 december 18:30
Andreas Gustavsson BK Jösse Onsdagen den 27 november 18:30
Ann Kvarnström AIK Söndagen den 1 december 10:00
Anneli Blomqvist B-K Eva Onsdagen den 23 oktober 18:30
Söndagen den 24 november 10:00
Lördagen den 7 december 10:00
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Anton Ahlén Resare IKW/Köping BK Tisdagen den 10 december 18:30
Anton Gehlin AIK Onsdagen den 6 november 18:30
Måndagen den 9 december 18:30
Ari Järvenpää Västerås SK BK Fredagen den 13 december 12:30
Benjamin Hellström BC Pegasus Tisdagen den 10 december 18:30
Benjamin Lambert Matteus-Pojkarna BK Söndagen den 10 november 10:00
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
Finalsteg 3 - 8 spelare (Round Robin)
Benny Skogsberg Delta 72 Söndagen den 8 december 10:00
Björn Mattsson Täby BwK Onsdagen den 11 december 18:30
Björn Torstensson King Cobra BK Lindesberg Måndagen den 9 december 18:30
Bo Furu BK Fermé Lördagen den 2 november 10:00
Onsdagen den 6 november 18:30
Lördagen den 14 december 16:00 OBS SISTA START
Bo Granholm Västerås SK BK Onsdagen den 30 oktober 18:30
Söndagen den 8 december 10:00
Måndagen den 9 december 18:30
Carl Eklund IKW/Köping BK Lördagen den 2 november 10:00
Onsdagen den 6 november 18:30
Måndagen den 9 december 18:30
Carl Fröde Täby BwK Onsdagen den 4 december 19:30
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Carmelo Jordá BK 66 Onsdagen den 11 december 18:30
Christian Engfors Etuna Bowlingklubb Fredagen den 13 december 12:30
Christian Liljestrand BK Nobel Lördagen den 2 november 10:00
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
Christian Nordgren BK Stallis Söndagen den 10 november 10:00
Christopher Eklund Stureby BK Onsdagen den 30 oktober 18:30
Söndagen den 24 november 10:00
Söndagen den 24 november 13:30
Christopher Lüttke BK Kaskad Söndagen den 10 november 10:00
Cristopher Nybom AIK Fredagen den 13 december 12:30
Daniel Johansson Ludvika BK Måndagen den 9 december 18:30
Lördagen den 14 december 12:30
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Daniel Johansson BK Stallis Onsdagen den 27 november 18:30
Daniel Jones Täby BwK Onsdagen den 11 december 18:30
Daniel Svahn BK Nobel Onsdagen den 27 november 18:30
Tisdagen den 10 december 18:30
Daniel Wahrberg BK Amiki Torsdagen den 12 december 19:30
Fredagen den 13 december 12:30
Lördagen den 14 december 16:00 OBS SISTA START
David Rendius BK Glam Lördagen den 14 december 12:30
Dennis Eklund Stureby BK Onsdagen den 23 oktober 18:30
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
Finalsteg 3 - 8 spelare (Round Robin)
Dennis Pettersson Team Baltzar BC Söndagen den 8 december 10:00
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
Finalsteg 3 - 8 spelare (Round Robin)
Desirée Andersson BK Nobel Söndagen den 1 december 10:00
Dylan Färemark BK Rudbeck Söndagen den 10 november 10:00
Edwin Forslund BK Frisk Onsdagen den 4 december 19:30
Elias Stål Västerås SK BK Onsdagen den 20 november 18:30
Lördagen den 14 december 16:00 OBS SISTA START
Emil Brunn Ramstedt BK Rättvik Lördagen den 14 december 12:30
Lördagen den 14 december 16:00 OBS SISTA START
Eric Nordström Västerås SK BK Lördagen den 7 december 10:00
Lördagen den 14 december 09:00
Lördagen den 14 december 16:00 OBS SISTA START
Eric Thomas BajenFans BF Lördagen den 7 december 10:00
Erik Andersin Stureby BK Lördagen den 14 december 12:30
Erik Andersson Rigel BK/BENAB Onsdagen den 20 november 18:30
Erik Andersson BK Fermé Söndagen den 1 december 10:00
Erik Bäckström BK Granen Lördagen den 14 december 16:00 OBS SISTA START
Erik Karlsson Etuna Bowlingklubb Onsdagen den 6 november 18:30
Erik Nilsson BK Rudbeck Söndagen den 10 november 10:00
Erkki Samppala BK Solid Söndagen den 24 november 10:00
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Eva Renvall BK Fermé Onsdagen den 20 november 18:30
Söndagen den 1 december 10:00
Evelina Andersin B-K Eva Fredagen den 13 december 12:30
Lördagen den 14 december 09:00
Filip Wilhelmsson BK Kaskad Onsdagen den 13 november 18:30
Tisdagen den 10 december 18:30
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
Finalsteg 3 - 8 spelare (Round Robin)
Fredrik Andersson Ludvika BK Onsdagen den 27 november 18:30
Fredrik Andersson IK Sleipner Måndagen den 9 december 18:30
Fredrik Eriksson IK Sleipner Onsdagen den 6 november 18:30
Måndagen den 9 december 18:30
Giggie Bengtsson BK Örnen Söndagen den 1 december 10:00
Glenn Florens Karlslunds IF BF Lördagen den 2 november 10:00
Glenn Nydén King Cobra BK Lindesberg Måndagen den 9 december 18:30
Gunnar Åsberg Etuna Bowlingklubb Onsdagen den 6 november 18:30
Söndagen den 10 november 10:00
Söndagen den 24 november 10:00
Gustavo Layrisse Montiel Sundbybergs IK Onsdagen den 11 december 18:30
Göran Skog BK Raa Söndagen den 8 december 10:00
Hampus Blomquist Åkeshovs BK Lördagen den 14 december 12:30
Hans Gustavsson LC 17 BK Kristinehamn Lördagen den 7 december 10:00
Hans Larsson Siljan BK Onsdagen den 23 oktober 18:30
Hans Modh BK Raa Söndagen den 8 december 10:00
Harri Murtoinperä Kopparbergs BK Lördagen den 2 november 10:00
Hasse Norberg BK Frisk Onsdagen den 4 december 19:30
Henrik Beijervall BK Glam Onsdagen den 27 november 18:30
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
Henrik Karlsson LC 17 BK Kristinehamn Söndagen den 1 december 10:00
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Henrik Öhberg LC 17 BK Kristinehamn Lördagen den 7 december 10:00
Håkan Hallin Etuna Bowlingklubb Lördagen den 7 december 10:00
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Håkan Leander BK Stallis Söndagen den 1 december 10:00
Håkan Moberg BK Nobel Söndagen den 1 december 10:00
Håkan Skoglund BK Stallis Söndagen den 10 november 10:00
Onsdagen den 27 november 18:30
Söndagen den 1 december 10:00
Ingvar Sjögren BK Ax Söndagen den 10 november 10:00
Söndagen den 24 november 13:30
Onsdagen den 4 december 19:30
Jakob Bolin Åsman IKW/Köping BK Lördagen den 14 december 12:30
Jan Landin BK Triss Onsdagen den 20 november 18:30
Lördagen den 7 december 10:00
Jan Nilsson LC 17 BK Kristinehamn Lördagen den 7 december 10:00
Lördagen den 14 december 12:30
Jan Ågren BK Brio Fredagen den 13 december 12:30
Lördagen den 14 december 09:00
Lördagen den 14 december 16:00 OBS SISTA START
Jan Cato Sparby Wåxnäs BC Lördagen den 7 december 10:00
Söndagen den 8 december 10:00
Jeanette Setthammar BK Stjärnan Onsdagen den 6 november 18:30
Torsdagen den 12 december 19:30
Lördagen den 14 december 16:00 OBS SISTA START
Jeanette Svahn BS Kulorna Onsdagen den 27 november 18:30
Jenny Sundström Hammarby IF BF Söndagen den 24 november 10:00
Jessica Park BK Stjärnan Söndagen den 8 december 10:00
Torsdagen den 12 december 19:30
Jimmy Krell Team Enköping BK Lördagen den 2 november 10:00
Söndagen den 10 november 10:00
Onsdagen den 11 december 18:30
Jimmy Wogel Stureby BK Söndagen den 24 november 10:00
Söndagen den 24 november 13:30
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Joachim Hellström BC Pegasus Tisdagen den 10 december 18:30
Joakim Stål Västerås SK BK Onsdagen den 30 oktober 18:30
Söndagen den 10 november 10:00
Söndagen den 8 december 10:00
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Johan Brunsberg Team Enköping BK Onsdagen den 27 november 18:30
Måndagen den 9 december 18:30
Torsdagen den 12 december 19:30
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Johan Lindström Eriksson Team Enköping BK Onsdagen den 27 november 18:30
Johan Norell Team Enköping BK Onsdagen den 6 november 18:30
Johan Rundgren BK Force Lördagen den 2 november 10:00
Onsdagen den 6 november 18:30
Johan Winlund BK Klossen Tisdagen den 10 december 18:30
Johanna Green BK 66 Onsdagen den 11 december 18:30
Johanna Winlund BK Stjärnan Tisdagen den 10 december 18:30
Jonas Andersson AIK Söndagen den 1 december 10:00
Jonas Emretzon BajenFans BF Lördagen den 7 december 10:00
Torsdagen den 12 december 19:30
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
Jonas Östman BajenFans BF Lördagen den 7 december 10:00
Jonathan Eriksson BK Norden Måndagen den 9 december 18:30
Lördagen den 14 december 16:00 OBS SISTA START
Jouko Törnudd BwK Ankaret Lördagen den 2 november 10:00
Onsdagen den 13 november 18:30
Tisdagen den 10 december 18:30
Karl Pettersson BK Norden Onsdagen den 13 november 18:30
Karl-Gösta Borlund BK Norden Onsdagen den 13 november 18:30
Katrin Fahlström Hammarby IF BF Onsdagen den 4 december 19:30
Kenneth Lantz BK Stallis Söndagen den 10 november 10:00
Kenneth Melin King Cobra BK Lindesberg Måndagen den 9 december 18:30
Kent Halvarsson Västerås SK BK Söndagen den 1 december 10:00
Onsdagen den 4 december 19:30
Lördagen den 14 december 12:30
Kevin Melin AIK Torsdagen den 12 december 19:30
Kim Mattsson Zorrow Club Lördagen den 14 december 12:30
Lördagen den 14 december 16:00 OBS SISTA START
Kim Nordin BK Triss Söndagen den 24 november 10:00
Söndagen den 24 november 13:30
Torsdagen den 12 december 19:30
Kjell Isaksson BK Ax Tisdagen den 10 december 18:30
Torsdagen den 12 december 13:00
Lars Axberg BK Glam Tisdagen den 10 december 18:30
Lars Bleckert Västerås SK BK Onsdagen den 30 oktober 18:30
Tisdagen den 10 december 18:30
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Lars Burell BK Frisk Onsdagen den 4 december 19:30
Lars Fredriksson BajenFans BF Lördagen den 7 december 10:00
Lars Hammarstedt Team Enköping BK Söndagen den 10 november 10:00
Onsdagen den 13 november 18:30
Onsdagen den 27 november 18:30
Lars Herstadshagen Norge Lördagen den 7 december 10:00
Lars Henry Persson BK Solid Söndagen den 24 november 10:00
Lars-Göran Hallström BK Granen Tisdagen den 10 december 18:30
Lars-Olov Tall BK Hammarslaget Lördagen den 7 december 10:00
Lars-Åke Johansson Kopparbergs BK Måndagen den 9 december 18:30
Leif Göthberg BK Nobel Lördagen den 7 december 10:00
Lördagen den 14 december 12:30
Leif Mörkfors Domnarvets BS Onsdagen den 27 november 18:30
Leif Pettersson BK Norden Lördagen den 14 december 16:00 OBS SISTA START
Leif Sieurin IKW/Köping BK Onsdagen den 20 november 18:30
Lennart Karlsson Etuna Bowlingklubb Onsdagen den 6 november 18:30
Lennart Lindgren IKW/Köping BK Tisdagen den 10 december 18:30
Leo Ornered Stureby BK Onsdagen den 30 oktober 18:30
Söndagen den 24 november 10:00
Söndagen den 24 november 13:30
Linnea Rundgren B-K Eva Onsdagen den 6 november 18:30
Linus Söderlund BK Origo Söndagen den 10 november 10:00
Lucas Nybacka Team Baltzar BC Söndagen den 8 december 10:00
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
Magnus Lindkvist Ludvika BK Onsdagen den 27 november 18:30
Marcus Jonsson Österbo BK Onsdagen den 13 november 18:30
Marcus Karlsson BK Glam Söndagen den 1 december 10:00
Marcus Lindskog Rigel BK/BENAB Onsdagen den 20 november 18:30
Marcus Tidbeck Stureby BK Söndagen den 24 november 13:30
Margaretha Schöning Warpen BK Söndagen den 8 december 10:00
Maria Lindius AIK Onsdagen den 11 december 18:30
Maria Nylund Warpen BK Söndagen den 8 december 10:00
Mario Custic IKW/Köping BK Tisdagen den 10 december 18:30
Markus Östergren Groth Rigel BK/BENAB Onsdagen den 20 november 18:30
Martin Vasell Västerås SK BK Onsdagen den 30 oktober 18:30
Mathias Johansson Ludvika BK Onsdagen den 27 november 18:30
Fredagen den 13 december 12:30
Mats Andersson BK Örnen Söndagen den 1 december 10:00
Lördagen den 14 december 16:00 OBS SISTA START
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
Finalsteg 3 - 8 spelare (Round Robin)
Mats Eriksson BK Solid Söndagen den 24 november 10:00
Mats Jansson Västerås SK BK Onsdagen den 30 oktober 18:30
Tisdagen den 10 december 18:30
Mats Winlund BK Klossen Tisdagen den 10 december 18:30
Matti Maaranen BK Nobel Lördagen den 7 december 10:00
Mattias Persson Täby BwK Onsdagen den 4 december 19:30
Mattias Rask Västerås SK BK Söndagen den 1 december 10:00
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
Mattias Viklund Västerås SK BK Söndagen den 1 december 10:00
Max Ornered Stureby BK Söndagen den 24 november 10:00
Söndagen den 24 november 13:30
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
Michael Bjelke IKW/Köping BK Onsdagen den 6 november 18:30
Lördagen den 14 december 12:30
Lördagen den 14 december 16:00 OBS SISTA START
Mikael Christiansen BK Frisk Onsdagen den 4 december 19:30
Mikael Hedqvist Domnarvets BS Onsdagen den 11 december 18:30
Fredagen den 13 december 12:30
Mikael Isaksson Täby BwK Onsdagen den 11 december 18:30
My Olsson BK Stjärnan Söndagen den 8 december 10:00
Nicklas Odbert BK Glam Lördagen den 2 november 10:00
Onsdagen den 4 december 19:30
Niklas Jakobsson BK Skinnsberg Torsdagen den 12 december 19:30
Niklas Stål Åkeshovs BK Lördagen den 14 december 12:30
Ola Hansson BK Arkos Lördagen den 14 december 12:30
Olle Eriksson AIK Onsdagen den 27 november 18:30
Fredagen den 13 december 12:30
Oskar Almroth AIK Lördagen den 14 december 12:30
Lördagen den 14 december 16:00 OBS SISTA START
Ossi Heikkinen King Cobra BK Lindesberg Måndagen den 9 december 18:30
Patrik Lillsmeds Västerås SK BK Onsdagen den 30 oktober 18:30
Patrik Nilsson Stureby BK Torsdagen den 12 december 19:30
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Peder Karlsson BK Stallis Söndagen den 10 november 10:00
Onsdagen den 27 november 18:30
Per Jansson Stureby BK Onsdagen den 23 oktober 18:30
Onsdagen den 27 november 18:30
Onsdagen den 11 december 18:30
Peter Barkenskiöld Västerås SK BK Onsdagen den 30 oktober 18:30
Torsdagen den 12 december 13:00
Peter Dammhag BK Force Lördagen den 2 november 10:00
Onsdagen den 6 november 18:30
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
Finalsteg 3 - 8 spelare (Round Robin)
Peter Åhlén Sundbybergs IK Onsdagen den 11 december 18:30
Pontus Jakobsson BK Skinnsberg Torsdagen den 12 december 19:30
Pontus Moëll BK Frisk Onsdagen den 4 december 19:30
Onsdagen den 11 december 18:30
Lördagen den 14 december 12:30
Pål Stål Åkeshovs BK Lördagen den 14 december 12:30
Rickard Thelander Sundbybergs IK Onsdagen den 11 december 18:30
Robert Andersson AIK Onsdagen den 11 december 18:30
Robert Myrén BK Ax Torsdagen den 12 december 19:30
Robert Nilsson Västerås SK BK Onsdagen den 30 oktober 18:30
Robert Tillenius Västerås SK BK Onsdagen den 20 november 18:30
Fredagen den 13 december 12:30
Robin Hultsten BK Kaskad Söndagen den 10 november 10:00
Robin Noberg Bålsta BC Onsdagen den 6 november 18:30
Roger Näslund BK Norden Onsdagen den 13 november 18:30
Onsdagen den 11 december 18:30
Rolf Jäderdal Älvsjöhook BK Onsdagen den 13 november 18:30
Ronnie Laakso BK Norden Lördagen den 14 december 16:00 OBS SISTA START
Sabina Nilsson Team Baltzar BC Söndagen den 8 december 10:00
Sebastian Cronholm AIK Söndagen den 1 december 10:00
Lördagen den 7 december 10:00
Sebastian Larsson Kuusisto BK Trix Lördagen den 2 november 10:00
Simon Sätterström Volvo FK Söndagen den 8 december 10:00
Stefan Dew Team Enköping BK Onsdagen den 6 november 18:30
Onsdagen den 27 november 18:30
Onsdagen den 11 december 18:30
Stefan Moberg Etuna Bowlingklubb Onsdagen den 6 november 18:30
Söndagen den 24 november 10:00
Fredagen den 13 december 12:30
Stefan Ohlsson Sollentuna BwK Torsdagen den 12 december 19:30
Stefan Svahn LC 17 BK Kristinehamn Onsdagen den 27 november 18:30
Stefan Öhrn BK Thule Onsdagen den 30 oktober 18:30
Stig Lundberg Delta 72 Söndagen den 8 december 10:00
Susanna Kiiskinen Västerås SK BK Onsdagen den 11 december 18:30
Sven-Olov Karlsson Etuna Bowlingklubb Onsdagen den 6 november 18:30
Tanja Sundström Hammarby IF BF Söndagen den 24 november 10:00
Teodor Samuelsson BK Örnen Söndagen den 1 december 10:00
Lördagen den 14 december 16:00 OBS SISTA START
Theeraphat Lundström Västerås SK BK Lördagen den 2 november 10:00
Fredagen den 13 december 12:30
Lördagen den 14 december 12:30
Thomas Behring BK Trol Söndagen den 10 november 10:00
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
Finalsteg 3 - 8 spelare (Round Robin)
Thomas Holmberg BK Kaskad Söndagen den 10 november 10:00
Lördagen den 14 december 16:00 OBS SISTA START
Thomas Park Karlsson Västerås SK BK Söndagen den 1 december 10:00
Torsdagen den 12 december 13:00
Lördagen den 14 december 09:00
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Thomas Åhlén Sundbybergs IK Onsdagen den 11 december 18:30
Tim Ahde Team Enköping BK Onsdagen den 27 november 18:30
Tim Sundström BK Stallis Söndagen den 24 november 10:00
Onsdagen den 27 november 18:30
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Tobias Karlsson BK Ax Onsdagen den 11 december 18:30
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
Finalsteg 3 - 8 spelare (Round Robin)
Tomas Karlsson Västerås SK BK Onsdagen den 13 november 18:30
Söndagen den 8 december 10:00
Torsdagen den 12 december 13:00
Tomas Laurén LC 17 BK Kristinehamn Fredagen den 13 december 12:30
Tomas Leandersson Team Pergamon BC Tisdagen den 10 december 18:30
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Tomas Norgren Ludvika BK Lördagen den 2 november 10:00
Onsdagen den 13 november 18:30
Lördagen den 14 december 16:00 OBS SISTA START
Tomas Ruotsalainen BK Triss Onsdagen den 4 december 19:30
Torsdagen den 12 december 19:30
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Tommy Jonsson Etuna Bowlingklubb Torsdagen den 12 december 19:30
Tommy Sarlin Västerås SK BK Söndagen den 10 november 10:00
Onsdagen den 4 december 19:30
Tisdagen den 10 december 18:30
Tony Eklund IKW/Köping BK Lördagen den 2 november 10:00
Måndagen den 9 december 18:30
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Tord Westerdahl Kopparbergs BK Måndagen den 9 december 18:30
Ulf Eriksson BK Triss Torsdagen den 12 december 19:30
Ulrika Laakso BK Agda Onsdagen den 11 december 18:30
Vesa Rontti BK Glam Onsdagen den 20 november 18:30
Finalsteg 1 - Plats 1-28 + 2 högsta slagning + 2 turbo, 16 går vidare
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
Viktor Danielsson IKW/Köping BK Onsdagen den 6 november 18:30
Lördagen den 14 december 12:30
Lördagen den 14 december 16:00 OBS SISTA START
Weine Ohlson BK Triss Söndagen den 8 december 10:00
Wilmer Kvarnström BK Force Söndagen den 1 december 10:00
Yngve Bengtsson IKW/Köping BK Tisdagen den 10 december 18:30
Åsa Säfström Team Enköping BK Onsdagen den 13 november 18:30

TOTALT: 232 SPELARE